Ne dőlj be túlmisztifikált reakcióknak!

2017.07.24
Az egészségünkért képesek vagyunk minden pénzt megadni ...
  • Sajnát tapasztalat!
  • Egy picit karcolgatva a felszínt, semmi komolyabb szakmázás, most nem ez a lényeg....
  • A legkülönfélébb problémákkal, pánikba esve és különböző terapeuták kezelései után a vendégem hol elégedetten, hol kevésbé elégedetten, kissé szkeptikusan, vagy éppen stabil meggyőződéssel elemzi a tapasztalatait nálam az első találkozáson, ahol is átfogó képet alkotok az első konzultáció alkalmával az állapotáról.
  • Tudd, ez a világ amiben élünk, pénzorientált! A szolgáltatások többsége „látványpékség”. A látszat és a valóság, az érvek és a valóság sokszor köszönőviszonyban sincs egymással.
  • Egy valamirevaló terapeuta, masszőr kell, hogy rendelkezzen olyan anatómiai tudással, ami megingathatatlan. Az emberi test csodás és tudjuk, mi szakemberek, akik ebben a szakmában dolgozunk, az anatómiát életünk végéig tanulni fogjuk. Tudásunk maximumát adjuk.
  • Akinek hiányos a tudása, vagy a pénz, az anyagiasság lebeg a szeme előtt, eladhatja a szolgáltatását úgy is, hogy „félrevezeti” a kedves vendégét - esetlegesen a hiányos tudásának köszönhetően. Mielőtt felhoznék néhány példát, előre leszögezem, nem bírálok senkit, nem áll szándékomban alul minősíteni egy kollégát sem, de még csak üzletrontás sem fordul meg a fejemben! Mindezt abból az elgondolásból írom le, hogy mindenki gondolja át! Mivel a boltokban is mindenki alaposan megnézi és eldönti mire költi a pénzét, itt is csak némi átgondolásra invitálom a kedves vendéget!

Tape terapeuta

  • Biztos sokan láttak már színes tapaszokat a test különböző felületein. Ezek felhelyezése vagy izom lefutásának megfelelően vagy fascia (kötőszövet) vonulatával megegyezően kellene fent lenni. Célja a komprimáció csökkentése a bőr receptorain keresztül történő kis segédlet. Nem, nincs átitatva semmilyen gyógyszer készítménnyel a tapasz. És a színek sem olyan mértékben dominálnak, mint azt sokan a felhelyezéskor elmondják. Van egy jó hírem: ha nem megfelelően van felhelyezve sem lehet vele ártani :) Egy kiegészítője lehet bizonyos kezeléseknek. Én csak akkor alkalmazom, amikor a vendég kifejezetten kéri, hogy helyezzek fel a problémás területre a kezelés végén, ez nálam benne van a kezelés árában, külön ezért nálam nem kell fizetni. Továbbá én dinamikusan helyezem fel, ez azt jelenti, hogy mozgásban vannak azok az ízületek, amelyek közvetve vagy közvetlenül érintettek. Tény, hogy ad némi segítséget, de sajnos ezt a területet is hajlamosak sokan túlmisztifikálni. Jó dolog, hasznos, de sajnos a vendég nem tudja kiszűrni, ki az aki szakértelemmel helyezi fel és ki az aki kevésbé ...
  • Itt is érdemes utána járni, kihez megy a vendég, sajnos van aki pofátlanul nagy összeget kér el ezért. Reális áron rakják fel a hozzáértők - ez az én tapasztalatom.

Elmozdult csigolya, elfordult medence, deformitások

  • Anamnesis szerint ez elég para. De nézzük meg, mert nem kell azonnal pánikba esni! Beteg elmondása szerint amikor elém áll, hogy azt mondta a terapeuta neki, hogy 1-2 centit (hangsúlyozom nem mm-ben, hanem cm-ben határozzák meg!) elmozdult az egyik csigolyája ...
  • Na most hozzám 8 lépcső fel és 16 le mire a kezelőbe ér .... kérdem én, és sikerült így lábon ide eljutni? Egy csigolya nagy mértékű elmozdulása - centikben mérve - tragikus és traumatikus is egyben az én szemszögemből nézve! Nézzük, mire gondolok: Az ízületektől független szalagok rendszere is összefűzi a csigolyákat. A csigolyatestek elülső felszínén az elülső hosszanti szalag , a csigolyatest hátsó felszínein a hátsó hosszanti szalag húzódik, csigolyák tövisnyúlványait a tövisnyúlványok közötti szalagok a tövisnyúlványok csúcsait pedig a tövisnyúlványok fölötti szalag fűzi össze. A csigolyaíveket a rugalmas sárga szalagok kötik össz. Ezek csak a szalagok, felettük még izmok is stabilizálják a csigolyát. Próbálj meg a boltban vásárolt nyers húsnál, pl. csak egy csirkenyaknál csigolyát kézzel elmozdítani! Próbáld meg, kérlek!
  • Nem véletlenül van így kitalálva az emberi test. Óriási stabilitást adnak a csigolyáknak a különböző lefutású szalagok és izmok. A szalagok szöveti szerkezetét tekintve, rendkívül magas szakítószilárdságúak. Ezért is van stabilizáló szerepük. Nagy mértékű elmozdulások esetében a gerinccsatorna már nem ad akkora szabad teret a gerincvelőnek és az ilyen elmozdulások során a kilépő ideggyökök - amelyek helyei kisebbek, mint a gerinccsatorna - olyan mértékben komprimálódnak, hogy nem csak zsibbadás, de érzékkiesés, bénulás párosulna az állapottal ...
  • Mivel el tudsz sétálni A-ból B-be, nincs pánikra ok!
  • Csak érzékeltetem, amikor a terapeuta ilyen és hasonló mértékű probléma súlyát próbálja ecsetelni és azt, hogy ez mennyi időbe telik rendbe tenni és mennyi alkalmat és főleg mennyi pénzt jelent ez a számodra. Mindenki tudja, hogy az egészsége az amire az ember nem sajnálja a pénzt! A terápia hossza relatív. SOHA nem lehet előre meghatározni, hogy a gyógyulás folyamata meddig tart! Rengeteg tényező határozza meg!
  • Ahogy a gerinc állapota - nem fiziológiás állapota: gerincferdülés, ami lehet struktúrális probléma, tartáshiba, egyoldalú terhelés stb. bármi oka, tudjuk, nem egyetlen csigolyát érint (ha nem traumás esetről beszélünk). Az izmok működési egyensúlyának felborulása például egyoldalú munkavégzés, terhelés során okozhat deformitást akár a gerincben vagy a medence helyzetében.
  • Amikor közli a terapeuta, hogy az egyik lábad rövidebb, mint a másik. Hatalmas csodálkozás. „Hűha, ez nagyon nagy baj, de ne aggódjon, én most ezt azonnal helyreállítom!” Elvégez pár nyújtási technikát és máris egyforma a láb hossza!
  • Alapvető tény: testünk nem szimmetrikus :) ... de most ne menjünk bele részletekbe.
  • No igen! Nem véletlen mondja az edző a sportolónak, profi sportolónak, bárkinek aki edz: NYÚJTANI!!!!!
  • Az izmok bemelegítése után és az edzés után is! Munka során, a terhelésre az izmok feszessé válnak, a fascia is és minden esetben nyújtani kell, azaz az eredeti állapotába visszaállítani, se deficit, se fájdalom későbbiek során és nem mellesleg a hatékony fejlődés alapköve a NYÚJTÁS! (egy előző írásomban erről bővebben)
  • Tehát az ízületeket is és az izmokat is csodásan lehet rendezni, karbantartani a nyújtással!
  • Szemmel látható tünetek: a vállak helyzetében eltérés (egyik feljebb helyezkedik el a másikhoz képest), lapockák helyzete is eltérő lehet jobb és bal oldalon, a hanyag tartás, medence jobb vagy bal oldalra tolódás, és nagyon sok olyan tartásformát fel lehetne sorolni amikkel érdemes foglalkozni. Gerincferdülések (scoliosis) különböző változataival is foglalkozni kell! Speciális gyakorlatokkal, kimozgatásokkal és mellé lehet dorzírozni a masszázsterápiát. 
  • Ez utóbbi ne felejtsük el, önmagában nem hozza rendbe a tartásproblémákat!!! Persze, az lenne a legkényelmesebb módja, de sajnos nem!

És az úgynevezett „banyapúp”

  • Itt is hajlamosak sokan túlmisztifikálni az állapotot! Van egy hírem: GENETIKA!!!!
  • A nyaki szakasz (cervicalis) 7 db csigolyából áll. A hetedik nyakcsigolya tövisnyúlványa a legkitapinthatóbb. A nyúlványok szintén csodásan ki vannak találva, mintegy tetőcserép, egymásra fedve helyezkednek el, ezzel is stabilizálva a csigolyákat és tartva lehetőség szerint a lordosist (fiziológiás nyaki szakasz ívét). Ezek a nyúlványok, haladva lefelé, helyzetüket tekintve a meredekebb állásból, a VI. csigolyához érve már majdnem vízszintesen helyezkedik el. Sok rutinos szakembernek rendkívül jó támpont, hogy a többi csigolyát be tudja azonosítani, hiszen általa a legkitapinthatóbb ez a csigolya. De, hogy lássuk, milyen csodás az emberi test felépítése; gondoljunk csak bele, ha elfekszünk, ez a csigolya nyúlványa nagyobb mértékben kiáll, hiába a nyaki görbület a lordosis, vízszintesen fekvő helyzetben ez a nyúlvány mégiscsak jobban kiáll, ezt komfortizálva az ízület úgynevezett burzát képez, általa védve a nyúlványt és növelve a komfortérzetet. Ez a púp amolyan zsírszövet. Kinél nagyobb, kinél kisebb. Természetesen, egy előrehelyezett fejtartásnál ez a púp mértéke nagyobb, de akkor már szemmel látható, hogy a nyaki görbület megváltozott és van esetlegesen szegmentális instabilitás, vagy nyaki sérv, esetleg sérves tünet (karba, ujjakba sugárzó zsibbadás, váll fájdalmak stb.), kiegyenesedett nyaki lordosis. Speciális gyakorlatokkal a tünetek könnyen és hatékonyan enyhíthetők!
  • A púp azonban szintén egy túlmisztifikált dolog! Se kézzel (manuális kezelés egy-két alkalommal) se egyéb csodásan becsomagolt eljárással nem szüntethető meg teljes mértékben, nem tüntethető el hipp hopp.
  • Van egy rossz hírem azok számára, akiknek ez problémát jelent: ez esztétika és sajnos önértékelési problémába manifesztálódik ... 

                                                                           Emberekről és emberéletekről van szó!


  • Amikor kóros problémákkal állunk szemben, érdemes szakemberhez fordulni. Orvost, gyógytornászt, manuálterapeutát felkeresni!



A csigolya szalagrendszere adja a  stabilitást!


Tartáshibák, deformitások

Minden mindennel összefügg! Holisztikusan kell a problémákat kezelni!

Quality Fitness        tri.color.dekor@gmail.com        +36 30 410 86 94
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el